Nowe przyłączenia

23.11.2016

PEC – Gliwice skutecznie dąży do ograniczenia niskiej emisji.

Jesień w pełni, a zima nadchodzi wielkimi krokami. Mieszkańcy Gliwic rozpoczęli już ogrzewanie swoich mieszkań.

Około 80 budynków w mieście, czyli ok. 1000 mieszkań zdecydowało się ten sezon rozpocząć wygodnie, bezpiecznie i ekologicznie, czyli podłączając się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Z ciepła systemowego skorzystali w tym roku mieszkańcy Łabęd z ulic: Róży Luksemburg, Gałczyńskiego i Partyzantów (numery nieparzyste); mieszkańcy Sośnicy z budynków zarządzanych przez SM Domator, z ulic: Odrowążów, Związkowej, Reja oraz Wspólnot Mieszkaniowych z ulic: Gankowej, Korczoka , Odrowążów .

Podłączono kolejnych 10 budynków mieszkalnych w rejonie Zatorza oraz 13 budynków w innych rejonach miasta, w tym dworzec PKP przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Podłączenie każdego z tych budynków to mały krok do ograniczenia niskiej emisji w mieście.

Z ciepła systemowego chętnie korzystają także odbiorcy nowo budowanych obiektów; i tak od jesieni 2016 r. do grona naszych Odbiorców dołączyły kolejne dwa obiekty z tzw. Nowych Gliwic przy ul. Bojkowskiej oraz cztery budynki mieszkalne budowane w systemie deweloperskim przy ul. Żabińskiego, Góry Chełmskiej, Bogatki i Kozielskiej.

Ciepło Systemowe codziennie ogrzewa ponad 15 mln Polaków. To całkowicie bezpieczny produkt, zapewniający ciepło i ciepłą wodę, dostarczany do budynków przez systemy miejskie. Zapewnia ono konkurencyjne cenowo ogrzewanie w pracy i w domu, które nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony użytkownika. Nie trzeba martwić się o opał lub przeglądy instalacji, ciepło systemowe jest zawsze wtedy, kiedy go potrzebujemy.